راه اندازی فروشگاه آنلاین

آماده شروع کنید

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین مخصوصا امروزه روز به طور کلی ایده تجاری درستی است. برای اینکار توصیه می شود که قبل از اقدام برای راه اندازی فروشگاه آنلاین همه ی مواردی که مورد نیاز است را آماده کنید.آماده سازی یک ایده تجاری که پتانسیل بالایی داشته باشد احتیاج به منابع زیاد و آماده سازی مناسب دارد. برای اینکه در رقابت فشرده در این بازار پیشی بگیرید آماده سازی نقشه راه به شما کمک شایانی می کند.

 • 1. طرح کسب وکار

  کسب و کارهای موفق، برنامه کسب و کار موفق دارند. قبل از هر چیز بهتر است مدل کسب و کارتان را به خوبی آماده کنید و برای هدفی که به خوبی تعیین می کنید برنامه ریزی راهبردی داشته باشید. برای اینکه نمونه ای از مدل کسب و کار و یا طرح تجاری را ببینید اینجا کلیک کنید.

 • 2. تامین کنندگان مطمئن

  اگر محصول و کالا ارایه می کنید، بایستی مطمئن باشید به تولید کننده یا تامین کننده مطمئنی دسترسی دارید که همیشه کالای با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب را برای شما فراهم می کند. قبل از سرمایه گذاری و هزینه کردن مطمئن شوید خط تولید برقرار و آماده است. اگر کسب و کار شما برای ارایه خدمات راه اندازی شده است، باید افراد خدمات دهنده مطمئنی به این منظور در لیست خود داشته باشید.

  اگر قصد راه اندازی فروشگاه کالای دیجیتال (فایل) دارید مطمئن شوید فایل ها به درستی وبه موقع و در سلامت ارایه می شوند.

 • 3. نام دامنه ی مناسب

  نام دامنه خوب باید کوتاه، جذاب و مهمتر از آن به راحتی تایپ شود. هر نام دامنه ای که برای عموم سخت باشد با عث اجتناب افراد از آن می شود. بهتر است از پسوند ".com" استفاده کنید چرا که پیش فرض عموم و همه ی مرورگرهاست. در ایران علاوه بر ".com" بهتر است همان نام را با پسوند “.ir” هم ثبت کنید.

 • 4. سرور و سرویس میزبانی قابل اطمینان

  برای پشتیبانی از کسب و کار آنلاین شما بهتر است به سرور و خدمات دهنده سرویس های میزبانی معتبر تکیه کنید. لحظه ای قطعی ارتباط کاربران با سرور می تواند برای کسب و کار شما ضررهای جبران ناپذیر به همراه داشته باشند. همچنین سرعت سرور در اقبال عمومی نسبت سایت شما خیلی مهم است. کیفیت خدمات و بهینه بودن سرور برای میزبانی سایت شما الویت اصلی تان باشد.

 • 5. سامانه فروشگاه ساز

  احتمالا با تنوع زیادی از سامانه های مدیریت تجارت الکترونیک و فروشگاه ساز برخورد می کنید. انتخاب شرکتی که فروشگاه ساز و یا هر سامانه کسب و کار آنلاین دیگری را به شما پیشنهاد می کند بسیار چالش بر انگیز است. هم خود سامانه و هم تیم پشتیبانی آن اهمیت حیاتی دارند. برای اینکه شرکت و سامانه خوبی انتخاب کنید در این لینک راهنمایی مناسبی قرار داده شده است.

 • 6. دانش بهینه سازی برای موتورهای جستجو

  اگر قصد پنهان کردن چیزی را دارید آنرا در صفحه دوم گوگل قرار دهید! مشتریان به ندرت از صفحه اول گوگل به صفحه دوم سر میزنند پس بایستی دانش کافی برای دریافت رتبه بالای گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول و در صورت امکان در لینک اول را داشته بشید. قبل از آن بایستی لیست موثر و مناسبی از کلمات کلیدی که مشتریان شما از آن طریق به دنبال شما می گردند تهیه کنید.

 • 7. مدیریت محتوا

  بیل گیتس در سال 1996 مقاله ای منتشر کرد با این عنوان که محتوا پادشاه است! (در این لینک میتوانید در مورد آن بیشتر بدانید). مدیریت محتوا دو تاثیر مهم و حیاتی در کسب و کار شما دارد: اول اینکه برای موتورهای جستجو دلیل خوبی فراهم می کند تا رتبه شما افزایش دهند. دوم مشتریان را از اطلاعات کاملی که به آنها ارایه می کنید خرسند و راضی نگه می دارد. پیدا کردن فردی که در این زمینه به شما کمک کند کمی سخت شده اما اگر فرد مناسبی یافتید پرداختن حقوق مکفی به وی در ازای کار ارزشمندی که انجام می دهد ارزش زیادی دارد.

 • 8. نرم افزار حسابداری

  بهتر است سامانه مدیریت فروشگاه آنلاین قابلیت اتصال به نرم افزار حسابداری جهت تبادل اطلاعات ضروری و کاستن بار اضافی از روی دوش پرسنل مالی شما را داشته باشد. اما همچنان در کنار این نرم افزار بسته حسابداری مناسب کسب وکارتان نیز مورد نیاز خواهد بود.

 • 9. سیستم تامین امنیت داده و کپی های پشتیبان

  همیشه برای خطا و بروز مشکلات آماده باشید. تیم IT مناسبی را به خدمت بگیرید تا از داشتن نسخه های پشتیبان و حتی سرور پشتیبان اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید سایت شما در برابر ویروسها و حملات سایبری مصون هستند.

 • 10. برنامه بازاریابی

  داشتن برنامه بازاریابی مناسب برای موفقیت در کسب و کار شما کلیدی است. بدون این برنامه به درستی معرفی نمی شوید، فروش شما رشد خوبی نخواهد داشت و سهم مشتریانتان افزایش نمی کند. مخصوصا بازاریابی آنلاین با توجه به اینکه مخاطب شما در فضای آنلاین حضور دارد اهمیتی ویژه دارد.

در این لینک فروشگاه ساز دایره را بشناسید

باز هم پرسشی دارید؟

 • همه روزه از 9 صبح تا 9 شب شماره موبایل 09123487298 پاسخگوی شماست.

 • شرکت دایره از شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 7 بعد از ظهر دایر است 88507132.

 • ایمیل eshop@daiereh.com هم هر روز هفته در هر لحظه در دسترش شماست.

 • در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

فروشگاه ساز