بازگشت به بخش وبلاگ

راه اندازی فروشگاه آنلاین

فروشگاه ساز

برای انتخاب یک فروشگاه ساز آنلاین دو ریکرد وجود داره:

اول اینکه شما به عنوان صاحب کسب و کار فرایندهاتون رو دقیق می شناسید و می دونید چه کاری می خواهید انجام بدید، پس به یک شرکت نرم افزاری یا تیم نرم افزاری درون سازمانی که در استخدام شما هستند میگید چی می خواهید واونها نرم افزار تخصصی رو براتون می نویسند. چالش این رویکرد اول از همه مدیریت پروژه است. مدیریت یک پروژه نرم افزاری به فردی نیاز داره که چهار مهارت مدیریت پروژه، تحلیل، طراحی بانک اطلاعاتی و معماری نرم افزار رو داشته باشه. اگر این مهارتها رو در خودتون می بینید و یا شخصی رو در مجموعه دارید که این خصوصیات رو داره، نیمی از راه رو رفتید. این شخص بایستی بتونه افراد مناسب برای تیم استخدام کنه، سازماندهیشون بکنه و وظایفشون رو مشخص و اونها رو رهبری کنه امور رو کنترل و نتایج رو ارزیابی و کارها رو تا رسیدن به اهداف بخشی هدایت کنه و گزارشات و مستندات لازم رو ازشون بخواد.

در حالت دوم، شما می تونید از فروشگاه ساز های موجود در بازار استفاده کنید. تنها چالش شما انتخاب یک شرکت نرم افزاری درسته که البته خودش پرسش مهمی رو مطرح می کنه که چطور این شرکت رو انتخاب کنید. این انتخاب مانند عهد ازدواجه! شرکتی که انتخاب می کنید فقط یک فروشنده نیست، کسب و کار شما باید با محصول اونها زندگی کنه، پس لطفا در انتخاب این شریک بسیار دقت کنید.

درست مثل مقوله ازدواج خیلی از سازمانها شیفته ظاهر طرف می شند! یعنی محصولی که دمو می شه زرق و برق گرافیکی و بصری جذابی داره و از عکس و فیلم و المانهای تصویری زیادی استفاده کرده. البته که برخی از این موارد لازمه ولی اصلا کافی نیست. پشت ظاهر زیبای یک وب سایت فروشگاهی لایه هایی معمولا پنهان وجود داره که اگه بهشون پرداخته نشه فقط مهریه سنگینی رو دستتون می ذاره و خیلی زود کار به جدایی می کشه!

وبسایت های فروشگاه ساز سه بخش مهم دارند:

  • بخش عمومی Front End: بخشی که عموم بهش دسترسی پیدا می کنند و بایستی اونها رو جذب فروشگاه کنه
  • 2.بخش پروفایل مشتریان: بخشی که اعضا با حساب کاربری وارد سایت می شند و اقدام به خرید می کنند
  • 3.بخش مدیریتی یا Back End: بخشی که شما و پرسنل اطلاعات را وارد، کنترل، مدیریت و دریافت می کنید.

همه این بخشها از طریق یک هسته نرم افزاری با معماری چندلایه به یک بانک اطلاعاتی متصل اند که داده ها را بازیابی یا ذخیره سازی و ویرایش می کنند. این بخش پنهان بایستی چنان مهندسی شده باشند تا عملکرد سریع، منطق صحیح و فرایندهای بهینه و بی خطا رو تضمین کنه. دقیقا به دلیل اینکه این بخشها توسط افراد غیر متخصص قابل ارزیابی نیستند و اصولا کدها محرمانه و خارج از دسترس افراد هستند، انتخاب چالش برانگیزه.

شما در انتخاب شرکت نرم افزاری، به موارد زیر به خوبی توجه کنید:

1.سوال هایی که از شما پرسیده می شه بایستی حاوی کنکاش برای شناخت شما، نیازهای شما، مخاطبین و مشتریان شما باشه. اگر فردی قبل از ارائه راهکار از نیاز شما نپرسید بهتره احتیاط بیشتری بکنید. بهتره کلا نگرش مشاور داشته باشند تا فروشنده.

2.سبد مشتریان اون شرکت رو مورد مطالعه قرار بدید و از رضایتمندی آنها پرس و جو کنید. شرکتهایی که طول عمر مشتریانشون بالاتره رو انتخاب کنید. این مساله از تعدد بالای مشتری کوتاه مدت اهمیت بیشتری داره.

3. کسب و کار اینترنتی به دانش مرتبط بازاریابی آنلاین نیاز داره، که بایستی در طراحی و آماده سازی فروشگاه برای کسب و کار شما اعمال شده باشه. مواردی مانند بهینه سازی برای موتورهای جستجو، تجربه متناسب با نیاز مخاطبین شما در سایت و مانند اینها. همچنین طراحی ظاهر سایت اهمیت ویژه ای داره که افراد با دانش بازاریابی در طراحی آن موفق تر اند. پس شرکتی که با اصول بازاریابی مخصوصا با بازاریابی دیجیتال و آنلاین آشنایی دارند الویت بالاتری دارند.

پرسشی دارید؟

  • همه روزه از 9 صبح تا 9 شب شماره موبایل 09123487298 پاسخگوی شماست.

  • شرکت دایره از شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 7 بعد از ظهر دایر است 88507132.

  • ایمیل eshop@daiereh.com هم هر روز هفته در هر لحظه در دسترش شماست.

  • در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.